Zhodnocení sezóny 2013/2014

20. Června 2014

Uplynulá sezona 2013  přinesla našemu fotbalovému klubu umístění na 5.místě  „A“ mužstva ve středočeské I.B třídy !!!  .  Do  nové sezony 2013-14 vstoupilo mužstvo ve velmi pozměněném složení, kdy několik starších hráčů odešlo na hostování do jiných klubů a do týmu byli zařazeni především mladí hráči z našeho béčka a dorostu. Trenérem mužstva  byl Pavel Stibůrek  a vedoucím mužstva Tomáš Hausenblas. Celou  sezonu  můžeme hodnotit pozitivně, neboť mužstvo po přestavbě kádru se pohybuje v horní polovině tabulky s malou bodovou ztrátou na čelo tabulky.

Naše dorostenecké  družstvo v I.A třídě sk.C Středočeského kraje, obsadilo velmi dobré páté místo   a  doufáme, že většina letos  našich končících   dorostenců bude se stejným zaujetím pokračovat ve své hráčské kariéře i v dospělé kategorii, abychom si po dlouhých letech mohli v Říčanech říci, že máme postavené „áčko“ na vlastních odchovancích a nemuseli mužstvo doplňovat z cizích zdrojů.  Trenéry jsou Jakub Mareš, Ondřej Čížek a Filip Gross a mužstvo se opět pohybuje na čelních místech tabulky.

Starší a mladší žáci se letos  v  krajském přeboru opět vůbec neztratili, starší obsadil 12.místo  a velký úspěch zaznamenali mladší žáci, kteří celou soutěž vyhráli . Začátek soutěže byl pro starší  žáky horší, takže Jejich umístění na 12.místě je  dobré. Mladší žáci také opět prokázali svou příslušnost ke  špičce  krajského přeboru. Podobně jako v dorostu patří velký dík trenérům  Milanu Šimůnkovi, Filipu Ackermanovi, Honzovi Vosáhlovi a Pavlu Pazdýrkovi.

V této sezoně vedl starší přípravku hráč našeho áčka Honza Sus.          Naši nejmenší adepti fotbalu, které jsme rozdělili na  dvě mužstva ( mladší přípravka + školička), hrají pravidelně turnaje v rámci okresu Praha – východ. Obdivuhodnou a trpělivou práci zde odvádějí  s našimi nejmenšími  trenéři Jan Čábela, Petr Dušek, Jaromír Ferkl, dále vedoucí obou mužstev Jana Rážová a Jana Hronská  a samozřejmě rodiče, bez kterých by to v této kategorii opravdu nešlo.

V roce 2014 se našemu klubu opět dostalo  větší podpory od Města Říčany než tomu bylo v předchozích letech a tak jsme mohli z těchto prostředků opravit sklad (garáž) na našem stadionu.  Získali jsme také v tomto roce více prostředků z grantového fondu města na provozní náklady našeho klubu.  Věříme , že v dalších letech bude tento trend větší finanční spoluúčasti města Říčany na provozu sportovních klubů, kteří obhospodařují majetek města, nadále zlepšovat.

Závěrem svého příspěvku bych chtěl poděkovat nejen trenérům a vedoucím mužstev, ale i dalším funkcionářům a dobrovolníkům, kteří se starají o chod našeho klubu. Stejný dík patří rodičům, sponzorům, dárcům  a všem lidem, kteří nám pomáhají, abychom v této složité době mohli dál rozvíjet letos již stodvanáctiletou tradici FK Říčany.

Milan Čížek

Předseda  FK  Říčany