Třetí srpnový týden proběhl ve znamení už tradičního letního soustředění FK Říčany. Soustředění přípravek a žáků se jako už tradičně konalo ve fotbalovém areálu TJ Slavoje Velké Popovice. V průběhu soustředění jsme se v jednotlivých tréninkových blocích zaměřili jak na rozvoj rychlosti, hbitosti a síly, ale také na herní složku hry, soutěže a nácvik herních situací. Tréninkové bloky pak byly doplněny strečinkem, protažením popřípadě posilováním. Během soustředění probíhali průběžné pohovory s hráči a týmové pohovory. Volné chvíle o polední přestávce pak patřily "bosé lize". Na konci soustředění pak proběhla tradiční volba kapitána v žácích, kde u mladších žáků byl na příští půlrok zvolen kapitánem Jáchym Stehlík, sympatie u svých kamarádů z týmu si získal zejména poctivostí, pracovitostí, skromností, starší žáci si za svého kapitána zvolili Jakuba Stehlíka, který si své spoluhráče získal především pilností, snahou, spolehlivostí a výbornými výkony. O víkendu pak v areálu popovických fotbalistů vyrostlo stanové městečko kde měli kluci ze žákovských kategorií možnost přespat pod stanem společně se svými kamarády. V neděli odpoledne se pak všichni rozjeli domů vstříc nové fotbalové sezóně. Tak za rok zas!