Účast na turnaji Giffnock soccer festival

24. Srpna 2014

Letos na konci května se říčanští fotbaloví dorostenci zúčastnili fotbalového turnaje Giffnock Soccer Festival, ve partnerském městě Říčan skotském Giffnocku. Do Skotska jsme dorazili v pátek 23.5. večer, takže jsme okamžitě zamířili do našeho ubytování, aby hráči byli ráno fit na zápasy ve skupině.

V sobotu jsme měli na programu tři zápasy v základní skupině turnaje. Všichni naši soupeři byli ze Skotska, takže se dala očekávat především náročná utkání se spoustou osobních soubojů. Turnaj jsme otevřeli zápasem s týmem Parkmoor BC, který jsme po několika šancích na obou stranách dokázali vyhrát nejtěsnějším poměrem 1:0, díky gólu Štěpána Thümella. Po delší pauze a malém obědě jsme na hlavním hřišti nastoupili k zápasu s jedním z domácích týmů Giffnock SC Milan. Byl to opět především fyzicky a silově velmi náročný zápas, ale po dvou hezkých gólech Štěpána Thümella a Honzy Musila dokázali urvat vítězství 2:1. Ve třetím zápase proti nám nastoupil tým Busby a opět to bylo velmi náročné utkání, ale po krásném zatažení balónu do strany Jindrou Pánkem a gólem Honzy Musila jsme si opět připsali vítězství 1:0 a postoupili ze skupiny bez ztráty bodu.

Na sobotu večer jsme měli naplánované volno, které jsme strávili v místní klubovně, kde jsme měli možnost na plátně sledovat finále Ligy mistrů mezi Atléticem Madrid a Realem Madrid.

V neděli nás čekalo semifinále s druhým týmem další skupiny naší kategorie Allander Colts. Bohužel jsme doplatili na to, že začínalo velmi brzy a hráčům chvíli trvalo než se na hřišti probudili. Soupeř sice neoplýval velkou technikou, ale naprosto nás převyšoval v osobních soubojích a nakonec jsme po nejslabším výkonu na turnaji prohráli 2:0. O třetí místo jsme hráli opět s týmem Busby. Po prohraném semifinále se ovšem naši hráči dokázali vyhecovat a dovést zápas po dalším gólu Honzy Musila k vítězství 1:0 a k bronzovému umístění na celém turnaji v rámci naší věkové kategorie.

Celkově turnaj z naší strany povedený i místní se nám ve všem snažili vyjít vstříc, takže se nevyskytl prakticky žádný podstatný problém. Určitě bych rád poděkoval klukům za dobré výkony a krasné umístění. Určitě také patří dík našemu městu, bez jehož finančního příspěvku bychom nebyli schopni do Skotska vůbec odcestovat.