Sezona 2014/2015

28. Říjen 2015

Uplynulá sezona 2015  přinesla našemu fotbalovému klubu umístění na 3.místě  „A“ mužstva v e středočeské I.B třídy !!!  . Do nové sezony 2014-15 vstoupilo mužstvo ve stejném složení,jako v jarní části sezony, kdy jsme prohráli pouze dva zápasy. Trenérem mužstva  je zkušený Zdeněk Andrlík  a vedoucím mužstva Tomáš Hausenblas. Celou  sezonu  můžeme hodnotit pozitivně, neboť mužstvo  se pohybuje v horních patrech tabulky s malou bodovou ztrátou na čelo tabulky a se šancí na postup na I.A třídy.

Naše dorostenecká  družstva (starší a mladší dorost) hrají v této sezoně po mnoha letech Krajský přebor Středočeského kraje, a vedou si zatím velmi dobře a doufáme, že většina letos  našich končících dorostenců bude se stejným zaujetím pokračovat ve své hráčské kariéře i v dospělé kategorii, abychom si po dlouhých letech mohli v Říčanech říci, že máme postavené „áčko“ na vlastních odchovancích a nemuseli mužstvo doplňovat z cizích zdrojů. Trenéry jsou Jakub Mareš, Ondřej Čížek a Filip Gross a mužstvo se opět pohybuje na čelních  místech tabulky.

Starší a mladší žáci se letos  v  krajském přeboru opět vůbec neztratili, starší obsadili 6.místo  a velký úspěch zaznamenali mladší žáci, kteří obsadili 2.místo. Mladší žáci také opět prokázali svou příslušnost ke  špičce  krajského přeboru. Podobně jako v dorostu patří velký dík trenérům  Milanu Šimůnkovi, Jaromíru Ferklovi  a Janě Hronské.

V této sezoně vedl starší přípravku hráč našeho áčka Honza Sus. Naši nejmenší adepti fotbalu, které jsme rozdělili na  dvě mužstva (mladší přípravka + školička), hrají pravidelně turnaje v rámci okresu Praha – východ. Obdivuhodnou a trpělivou práci zde odvádějí  s našimi nejmenšími  trenéři Jan Čábela, Martin Machota, Jan Mikulecký dále vedoucí obou mužstev   a samozřejmě rodiče, bez kterých by to v této kategorii opravdu nešlo. Na začátku každé sezony pořádáme nábory mladých fotbalistů do nejmenších kategorií a zájem je opravdu nemalý.

V roce 2015 se našemu klubu opět dostalo finanční podpory od Města Říčany  a tak jsme mohli z těchto prostředků opravit sklad (garáž) na našem stadionu. Získali jsme také v tomto roce více prostředků z grantového fondu města na provozní náklady našeho klubu. Věříme, že v dalších letech bude tento trend větší finanční spoluúčasti města Říčany na provozu sportovních klubů, kteří obhospodařují majetek města, nadále zlepšovat.

Závěrem svého příspěvku bych chtěl poděkovat nejen trenérům a vedoucím mužstev, ale i dalším funkcionářům a dobrovolníkům, kteří se starají o chod našeho klubu. Stejný dík patří rodičům, sponzorům, dárcům  a všem lidem, kteří nám pomáhají, abychom v této složité době mohli dál rozvíjet letos již stočtrnáctiletou tradici FK Říčany.