Vítězné derby

3. Říjen 2016

V 8. kole 1. A třídy skupiny B sehráli po dlouhých létech "A" týmy Říčan a Kunic derby, na které budou raději vzpomínat domácí, kteří proti rivalovi získali teprve druhou výhru sezony.

Před slušnou diváckou kulisou začal zápas opatrně a prvních 10 minut se oba týmy pouze oťukávaly. Zrhuba od 15. minuty měli mírně navrch domácí Říčany, kterým se ale nedařilo si vypracovat nějakou šanci a tak jim pomohla obrana hostí, když centr Jana Suse poslal hlavou do vlastní branky Lukáš Bříza. Od této chvíle měli domácí do konce poločasu výraznou převahu, kterou ale nedokázali přetavit v pojišťující branku. Ve 38. minutě vyběhl hostující brankář Chadima mimo pokutové území a tvrdě se srazil s Olahem a za tento střet zaplatil poločasovým střídáním.

Začátek druhé půle patřil hostům, kteří si ale z převahy nedokázali vypracovat výraznou šanci a tak v 63. minutě vysunul Sirový Olaha za obranu hostí a bylo to 2:0. Za další 4 minuty stejný hráč vyslal do úniku Netolického, který nedal Orlichovi šanci a definitvně zlomil odpor hostů. Domácí, ze kterých jako by spadla deka z prvních zápasů sezony, svého soupeře přehrávali a jejich výhru v poslední minutě korunoval střídající Praženka, který obešel brankáře hostí a do prázdné brány upravil na konečných 4:0.

Hodnocení trenéra: " Hráči beze zbytku splnili pokyny a přidali enormní bojovnost. Ukázalo se, že cesta k bodům vede pouze přes zarputilost a tvrdý boj o každý centimetr hřiště. Měli jsme i štěstí, když si hostující stoper vstřelil vlastní gól. Ve druhé půli jsme dokázali naše brejky zakončit a vyhráli jsme zaslouženě. Doufám, že toto byl jen začátek a my budeme schopni hrát lépe, fotbalověji. Snad kluky výsledek nakopne, budou mít chuť trénovat a my začneme sbírat body pravidelněji."

Branky: 32. Bříza Lukáš (vl.), 63. Olah Jan, 67. Netolický Stanislav, 90. Praženka Petr

Rozhodčí: Prosr Tomáš - Vyhnal Karel, Cichra David. Delegát: Míka Ladislav.

Sestava:

Tomáš Hubínek

Štěpán Vojáček   Jolyon Mungenga   Tomáš Michal    Jan Beneš I.

Václav Dobrý (75. Ondřej Marušák)    Martin Koranda

Jan Sirový                            Stanislav Netolický           Jan Sus (85. Michael Štěpán)

Jan OIah (88. Petr Praženka).