Vítězné derby

3. Říjen 2016

V 8. kole 1. A třídy skupiny B sehráli po dlouhých létech "A" týmy Říčan a Kunic derby, na které budou raději vzpomínat domácí, kteří proti rivalovi získali teprve druhou výhru sezony.

Před slušnou diváckou kulisou začal zápas opatrně a prvních 10 minut se oba týmy pouze oťukávaly. Zrhuba od 15. minuty měli mírně navrch domácí Říčany, kterým se ale nedařilo si vypracovat nějakou šanci a tak jim pomohla obrana hostí, když centr Jana Suse poslal hlavou do vlastní branky Lukáš Bříza. Od této chvíle měli domácí do konce poločasu výraznou převahu, kterou ale nedokázali přetavit v pojišťující branku. Ve 38. minutě vyběhl hostující brankář Chadima mimo pokutové území a tvrdě se srazil s Olahem a za tento střet zaplatil poločasovým střídáním.

Začátek druhé půle patřil hostům, kteří si ale z převahy nedokázali vypracovat výraznou šanci a tak v 63. minutě vysunul Sirový Olaha za obranu hostí a bylo to 2:0. Za další 4 minuty stejný hráč vyslal do úniku Netolického, který nedal Orlichovi šanci a definitvně zlomil odpor hostů. Domácí, ze kterých jako by spadla deka z prvních zápasů sezony, svého soupeře přehrávali a jejich výhru v poslední minutě korunoval střídající Praženka, který obešel brankáře hostí a do prázdné brány upravil na konečných 4:0.

Hodnocení trenéra: " Hráči beze zbytku splnili pokyny a přidali enormní bojovnost. Ukázalo se, že cesta k bodům vede pouze přes zarputilost a tvrdý boj o každý centimetr hřiště. Měli jsme i štěstí, když si hostující stoper vstřelil vlastní gól. Ve druhé půli jsme dokázali naše brejky zakončit a vyhráli jsme zaslouženě. Doufám, že toto byl jen začátek a my budeme schopni hrát lépe, fotbalověji. Snad kluky výsledek nakopne, budou mít chuť trénovat a my začneme sbírat body pravidelněji."

Branky: 32. Bříza Lukáš (vl.), 63. Olah Jan, 67. Netolický Stanislav, 90. Praženka Petr

Rozhodčí: Prosr Tomáš - Vyhnal Karel, Cichra David. Delegát: Míka Ladislav.