Reparát staršímu dorostu nevyšel

5. Září 2016

V neděli nastoupili naši dorostenci k druhému utkání této sezóny proti již tradičně silnému soupeři z Neratovic. Na začátek je potřeba říct, že kluci k zápasu přistoupili o 100% lépe než minulý týden v Janovicích a bylo to hned od začátku vidět. Ačkoliv bylo chvílemi znát, že stále nejsme úplně v top formě, nasazení a zaujetí pro hru bylo zřejmé. Kluci makali a chtěli tak odčinit prohru z předchozího týdne. Bohužel ale ani dorostenci nedokázali napravit černý víkend Říčan.

Soupeře jsme v první půli dokázali celkem dobře ubránit a nedat jim šanci ke skórování. Naopak sami jsme si vytvořili několik velmi slibných až tutových příležitostí, které ovšem dokázal skvělý gólman soupeře vychytat, nebo jsme se o úspěch připravili sami nepřesným zakončením. Až ve 28. minutě dokázal po velmi dobré akci Marka Ponta vstřelit branku Patrik Kamp a do šaten jsme šli za stavu 1:0.

K naší smůle jsme ovšem nebyli schopni přidat další branky, ačkoliv jsme na to i po přestávce šance měli. Tento průběh nakonec bohužel vyústil v to, že 60. minutě dokázal vyrovnat výborně hrající hostující kapitán Palička. Poté se utkání chvílemi proměnilo spíš v řeckořímský zápas, jelikož pan rozhodčí hru velmi pouštěl. Nakonec po chybě naší obrany dokázal druhý gól hostů přidat Šťovíček. Kluci se ještě snažili utkání srovnat, střídáním jsme ještě více posílili ofenzivu, ale hostující obranu jsme už překonat nedokázali. Bohužel to tedy znamená, že po dvou zápasech máme na kontě 0 bodů. Není však důvod věšet hlavy, když budeme pořádně pracovat v tréninku, tak jsme schopni porazit každého.

Hodnocení trenéra:

„O soupeři jsme už před utkáním měli solidní informace a mohli jsme tak správně odhadnout jeho taktiku. Věděli jsme, že je velmi dobrý v kombinaci, proto jsme se snažili eliminovat tuto jeho silnou stránku adekvátní aktivitou ve středu pole. Tento plán se dařilo velmi dobře plnit, navíc jsme byli schopni přecházet do rychlých protiútoků, které se nám ale bohužel ne vždy povedlo vést v dostatečném počtu hráčů. Při tomto stylu hry se soupeř musel čím dál častěji spoléhat na dlouhé pasy za obranu, které ale naši obránci až na výjimky zachytávali. Velmi nebezpeční jsme byli také ze standardních situací. Před druhým poločasem jsme však byli nuceni stáhnout ze hry Honzu Beneše a celou sestavu přeskupit. Pohoda a sehranost stoperské dvojice byly tatam, ve středu pole začalo docházet ke stále větším chybám v poziční hře, ze slibných situací se nám nedařilo prorvat míč do brány a tak poté, co jsme začali odcházet fyzicky, přišly logicky góly soupeře.

I přes dnešní neúspěch jsem ale stále přesvědčený o tom, že současný tým má na to obhájit umístění z loňské sezóny, musí se ale zlepšit v několika ohledech. Co se týče technické vybavenosti, kombinačních schopností nebo organizace hry, byly Neratovice vyrovnaným soupeřem. Čím se ale od nás po celou dobu zápasu odlišovali a co jim také nakonec přineslo vítězství, byla agresivita, důraz a zaujetí pro hru. Bez těchto atributů takto vyrovnané zápasy vyhrávat nebudeme.“