U19: Uhlířské Janovice - Říčany 5:2 (3:1)

25. Srpen 2016

Říčanský starší dorost nezvládl úvodní zápas sezony a v Uhlířských Janovicích padl 2:5. První ránu jsme dostali již před zápasem, kdy se zjistilo, že zranění kapitána Beneše ze zápasu "A" týmu je příliš vážné na to, aby sehrál takto těžký zápas.

Ztráta kapitána jako by naše kluky zaskočila a ti inkasovali hned po 2 minutách z kopačky Filipa Randy. Aby toho nebylo málo, po 15 minutách nám utekl Tomáš Kopp a parádně prostřelil Michala Strejčka- 2:0. Neuběhly ani 3 minuty a náš brankář Michal Strejček byl překonán Danielem Doubravou potřetí a naše mužstvo dostalo tvrdé k.o. Nicméně do poločasu jsme diktovali tempo hry a z penalty snížili Davidem Bartošem, který potrestal faul brankáře Záruby na jeho osobu. Ihned po poločase se zcela regulérní brankou prosadil Kamp, ta ale byla v duchu janovických tradic odvolána pro domnělý offside. Následně si domácí kvalitní a agresivní hrou hlídali vedení a my jsme nebyli schopni se prosadit přes jejich obranný val. Po hodině hry navíc Tomáš Kopp zakroutil do naší branky parádní trestný kop a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Do konce zápasu se trefil ještě jeho bratr Jaroslav, který hezky obstřelil Strejčka. Na druhé straně vytahoval domácí brankář Záruba jeden lepší zákrok za druhým a tak skóre korigoval až v poslední minutě Jan Musil.

Utkání se špatně hodnotilo debutujícímu trenérovi Janu Susovi, který označil životosprávu svěřenců před zápasem za katastrofální. "S takovým chováním jednotlivců jsem se nikdy nesetkal. Jednoznačně musíme zlepšit také docházku na tréninky, protože od nich se vše odvíjí. Někteří naši klíčoví hráči mají natrénovány 2-3 tréninky, to je skutečně málo." Zároveň dodal, že pro tým bude důležité uzdravení kapitána Beneše. " Budeme doufat, že zranění není vážné a Honza se vrátí už na důležitý zápas s Neratovicemi. "

Sestava:

Michal Strejček

Michal Urban        Miroslav Plandor      Jan Stejskal      Jidřich Pánek

Martin Kotval (75. Jaroslav Šticha)   Dalibor Želízko (55. Lukáš Čuřík)

Marek Pont                                      Jan Musil                                David Bartoš

Patrik Kamp (72. Panajotis Giogas).