První vítězství v nové sezoně

3. Říjen 2016

Na další zápas naši dorostenci týden po zápasu Áčka opět vyrazili do Poděbrad. Po neúspěšném odloženém zápase v Nymburce, byli kluci odhodláni už konečně vyhrát. V kabině to bylo cítit, ale začátek zápasu nám moc nevycházel.

Bylo cítit, že jsou kluci velmi nervózní a nevěří si na balonu. To vedlo k tomu, že jsme soupeře několikrát pustili do velmi nebezpečných šancí, které buď dokázala vyřešit naše obrana nebo domáci netrefili bránu. Sami jsme většinou nabídnuté protiútoky řešili zbytečně zbrkle a do pořádných šancí jsme se nedostali. Navíc se v 15. minutě ještě zranil Petr Šindelář a tudíž musel do hry naskočit mladý Tomáš Válek, který nakonec odehrál velmi slušné utkání.

Ačkoliv se nám první půlhodina úplně nepovedla, tak se nám v 35. minutě povedlo skórovat. Po perfektně zahraném rohu Davidem Bartošem vstřelil úvodní gól kapitán Honza Beneš. Bylo velmi důležité, že se nám stav 1:0 povedlo do půle udržet.

Druhá půle už nabídla úplně jiný obraz hry, kluci byli najednou sebevědomější a soupeře prakticky k ničemu nepustili. O půli jsme kluky v šatně nabádali, aby začali střílet a hned první střela na bránu v 53. minutě skončila brankou. Poděbradští pak trochu víc otevřeli hru, což nám dávalo prostor k protiútokům. Při jednom z nich byl zfaulovaný Sláva Plandor a z nařízeného přímého kopu vstřelil Marek Pont třetí gól.

Je trochu škoda, že se nám nepodařilo udržet čisté konto, ale tři body jsou daleko důležitější!!!

Branky: 35. Jan Beneš, 53. David Bartoš, 78. Marek Pont - 88. Jan Popek

Rozhodčí: Prosr Tomáš - Vyhnal Karel, Cichra David. Delegát: Míka Ladislav.