FK Bohemia Poděbrady - FK Říčany 3:0 (3:0)

Říčanský "A" tým nenavázal na domácí výhru s Dobrovicí "B" a v Poděbradech padl 0:3, když o výsledku rozhodl úsek utkání mezi 24. a 37. minutou, ve kterém domácí nasázeli hostům tři branky.

Utkání přitom pro tým Říčan nezačalo tak černě. Poděbrady si sice vypracovali mírnou územní převahu, nicméně hosté jim utíkali do jednoho výhodného brejku za druhým, jejich ofenzivní hráči ale nedokázali ani jeden dotáhnout do úspěšného konce. Utkání se začalo lámat okolo 24. minuty, kdy si domácí hráč šikovně došel pro penaltu, kterou s jistotou proměnil Matěj Brabec. Ve 30. minutě se zranil křídelník hostí Marušák, kterého nahradil Netolický.  Ve 34. minutě opět pronikl domácí hráč  po pravé straně a jeho centr propasíroval do sítě Voříšek. Neuběhli ani tři další minuty a Jakub Nedorost ze 20m parádně vrátil odražený balon do sítě Říčan, které byli v těch minutách "na ručník." Do poločasu mohl znovu rozesmutnit strnulé hosty domácí Voříšek, který ze 4 metrů přestřelil. Na druhé straně pak Sus s Olahem a Netolickým nedotáhli ani jednu z brejkových situací a tak se šlo do kabin za stavu 3:0.

Do druhé půle nastoupili hosté bez Suse , který si obnovil zranění kotníku a jejich aktivita směrem dopředu uhasla. Také domácí znatelně ubrali a spíše si výsledek hlídali, což se jim podařilo. Za zmínku stojí pouze nájezd Stanislava Netolického, kterého vychytal domácí Václavík a také neodpískaná penalta na Marka Ponta.

Hodnocení trenéra: " Se zápasem pochopitelně nemůžeme být spokojeni. Nejenom, že nám bodově ujíždí vlak, my máme i veliké herní potíže. Soupeři v A. Třídě kvalitně trénují, jsou lépe organizovaní a dokáží udržet tempo a rytmus hry po většinu utkání. My sehrajeme dle našich představ 10 minut a následně 10 minut tápeme a kvalitní soupeř nás většinou potrestá. K tomu, abychom měli vůbec naději se zachránit, musí hráči výrazně častěji a s větším nasazením trénovat. Také naše zápasové herní zaujetí musí být na jiné úrovni. Soupeř dnes více chtěl, makal a zadupal nás do země. Jediným pozitivem je, že víme, jak přecházet do protiútoků, kde ale musíme zachovat chladnější hlavu a být důraznější. Přístí týden nás čeká derby s Kunicemi, které pokud nevyhrajeme, budeme mít naděje na záchranu velice nízké. Naši hráči si musí uvědomit, že nemohou hrát nějaký krásný fotbal, naopak to musí být jízda a boj o každý centimetr hřiště."

Sestava:

Tomáš Hubínek

Petr Praženka (75. Marek Bejlovec)   Jolyon Mungenga   Jan Beneš II.    Jan Beneš I.

Václav Dobrý (85. Štěpán Vojáček)    Jan Sirový

Ondřej Marušák (30. Stanislav Netolický)    Martin Koranda           Jan Sus (46. Marek Pont)

Jan OIah