Přátelé, kolegové a parťáci ve zbrani trenérské. Přeji vám vše nejlepší do nového roku 2020. Ať se vám i vašim svěřencům a svěřenkyním daří a drží vám zdraví - primárně to psychické :) Mam na vás jednu prosbu.

Chtel jsem vam vsem dat vedet, ze jsme u nas v FK Ricany zalozili holcici oddil v ramci nasi fotbalove skolicky - Lvice FK Říčany.

Proc s tim otravuju vas? Soupere? Konkurenci? Protoze to vnimam tak, ze kazdy z nas kope sice v jinem dresu, ale v zasade nam vsem jde spis o ty deti, co ty dresy nasich barev nosi, nez o ty dresy, ne? A co se tyce holek, moje zkusenost, jakou jsem za tech nejakych 5 let u skolicky v Ricanech udelal se opakuje vlastne stale dokola asi takto. Prijdou mi nejake sikovne holcicky, fotbal je bavi, fotbal je chytne a vsechno slape. Ale pak, nejcasteji kdyz prijdou do skoly do prvni tridy a jsou vystaveny konfrontaci a posmechu "ty jsi divna, fotbal je prece jen pro kluky" "holky prece chodi na tancovani a gymnastiku", prichazi zasadni problem a trauma. A kdyz to neni tenhle problem "zvenci", nastupuje problem "zevnitr" - "jsem tu sama, nemam tu zadnou partacku" a casto mi s fotbalem konci. Ne ze by chteli, ale maji pocit, ze je k tomu dohnali okolnosti a prostredi.

Cest vyjimkam. Jsou samo holky, ktere "to" vydrzi. Jsou holky, jejichz talent prekracuje nas klub a radi je posleme dal. Dnes hraji ve Slavii, ve Sparte. Ale to neznamena ze ten zbytek mame jen tak "nechat propadnout rostem", ne? To nic nemeni na tom, ze kdybych mel prostredi, ktere holky podrzi, aby si nepripadaly hloupe, nemistne a opustene, prostredi kde budou citit ze maji nejakou vlastni plnohodnotnou identitu, tak verim, ze bychom dneska meli devcat radove vice.

Jakmile jsme se rozhodli zalozit holcici tym Lvice, holky i rodice to totalne nadchlo a ta zmena nalady byla naprosto okamzita.

Momentalne tady mame holek 9. Od Brezna nam maji prijit dalsi. Trenujeme spolu s klukama ze skolicky. Nektere turnaje hrajeme spolecne, ale nektere hraji holky jako samostatna jednotka. Maji sve vlastni dresy, maji vlastniho maskota, sami si slozili pred prvnim zapasem na svem prvnim turnaji svuj pokrik. Proste je zatracene OPRAVDOVEJ tym! :)

Nikdo vam nechce "krast vase hracky". Chci jen abyste to vedeli. A pokud byste nekdo z dojezdove realisticke vzdalenosti od Rican mel pocit, ze by to nejakou holku udrzelo u fotbalu. Ze tam mate sikovnou holku, ktera se jen trapi s necim obdobnym, co jem popisoval vyse a co by prislusnost k holcicimu tymu mohla vyresit, budeme radi, kdyz se s ni prijdete podivat mezi nas.

#holkytaky

Jeste jednou vse nej v Novem roce a uvidime se na hristi.

David Man Maryško

FK Říčany školička