HISTORIE

V letošním roce slaví občanské sdružení FK Říčany již 119 let od svého založení což je dokladem, že sport je v Říčanech nedílnou součástí našeho života. Náš fotbalový klub FK Říčany v současné době zajišťuje chod 9 mužstev v těchto kategoriích : minikopaná, přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorost, ženy, muži „A“ + „B“ a stará garda. V těchto mužstvech aktivně působí téměř 300 aktivních sportovců a naší snahou je přilákat další mládež do našich řad, aby mládežnická základna klubu se neustále rozšiřovala. Zvýšení počtu dětí a mládeže , které se chtějí věnovat sportu a zdravému pohybu , je hlavním cílem našeho občanského sdružení.

Mužstva FK Říčany hrají v soutěžích Středočeského kraje a okresu Praha-východ a vedou si především v mládežnických kategoriích velmi dobře. Muži hrají v letošním ročníku krajskou soutěž I.B třídy Středočeského kraje. Dorost hraje I.A třída Středočeského kraje, podobně jako starší a mladší žáci a obě mužstva si vedou velmi zdatně v horní polovině tabulky. V této kategorii to samozřejmě závisí na skutečnosti zda máte v mužstvu silný a kvalitní ročník fotbalistů, a proto se snažíme získat nové fotbalové adepty z okolních lokalit do našeho klubu. V kategorii přípravky a minikopané se snažíme, aby základna dětí byla velmi početná, abychom při postupu do vyšších kategoriích mohli vybírat z co nejvíce kvalitních malých fotbalistů. V letošním soutěžním ročníku jsme přihlásili i soutěž žen ( III.česká liga).

FK Říčany společně s Rugby Clubem Říčany začalo před pěti lety spolupracovat na vybudovaní kvalitního a moderního sportovního areálu pro potřeby nejen našich sportovních klubů, ale pro všechnu mládež v našem městě.Za finanční spoluúčasti města Říčany, Krajského úřadu Středočeského kraje, Sdružení TJ-SK Praha-východ (ČSTV) a sponzorů se nám podařilo vybudovat umělou plochu třetí generace o rozměru 57 x 28 m2 s umělým osvětlením a dále zatravnit bývalé škvárové hřiště, kde se zároveň instalovalo umělé zavlažování. V rámci našich sportovních aktivit jsme založili pobočku hnutí „Unie pro sport a zdraví Říčany“, která se úspěšně prezentovala při komunálních volbách v Říčanech a získala 3 mandáty v zastupitelstvu města Říčany.

Občanské sdružení FK Říčany je jedním z největších sportovních klubů v rámci města Říčany a jeho pověřených obcí. Naší snahou bude i nadále rozvíjet sportovní aktivity dětí a mládeže, aby fyzický a morální vývoj byl v souladu se zdravým způsobem života. Chtěli bychom nadále rozšiřovat členskou základnu v mládežnických kategoriích a zajistit kvalitní trenéry pro výchovu mladých fotbalistů.

FK Říčany v rámci své činnosti také organizuje mnoho sportovních akcí, mimo pravidelné mistrovské soutěže v kopané, především pro mládež. Největší tradiční akcí je „Memoriál Miroslava Šafaříka“ - turnaj přípravek v kopané, kterého se zúčastní 12 mužstev z cele republiky i ze zahraničí. V letošním roce se turnaj uskuteční 20.6.2009 a Česká televize připraví reportáž pro potřeby sportovního kanálu ČT 4 Sport. Z další sportovních akcí by bylo dobré připomenout celostátní turnaj mladších žáků o „Memoriál Ladislava Tintěry“ (termín 8.5.2009) , celostátní program prevence kriminality „Sport bez předsudků“, který je určen pro základní školy v našem regionu, kde žáci zdokonalují v plavání, atletice, kopané a ragby. V zimním období od listopadu do března organizujeme každý víkend halové turnaje mládeže v kopané od kategorie mini až po starší žáky. Organizujeme také několikrát do roka nábory mládeže všech věkových kategorií, abychom umožnili dalším adeptům sportovní využití a rozvoj jejich pohybových schopností.

Věříme, že si se zájmem prohlédnete náš prezentační materiál, a že Vaše firma podnikající v tomto regionu kladně posoudí možnost finanční pomoci občanskému sdružení FK Říčany, čímž se podstatnou měrou budete podílet na rozvoji sportu a mládeže našem regionu.

Celou historii fotbalového klubu Říčany můžete poznat kliknutím na tento odkaz.