Do další sezony jde dorost s novým trenérem a obměněným kádrem

25. Srpen 2016

Říčanský dorost vstupuje do druhé sezony v krajském přeboru pikantní reprízou semifinále minulé sezony s Uhlířskými Janovicemi. V týmu proběhla během léta řada změn. Novým trenérem se stal Jan Sus, který nahradil stávající realizační tým.

 

Do kádru staršího dorostu přibyly velice zajímavé posily. Diváci se mohou těšit na výkony křídelního útočníka Davida Bartoše, jež přichází ze Sázavy, kde v minulosti střílel branku za brankou a naši obránci na něj nemají příliš dobré vzpomínky. Výrazné posílení by měly znamenat příchody Miloslava Plandora z Kolína, od kterého si hodně slibujeme, a také Dalibora Želízka z Admiry. V jednání je také příchod Petra Šindeláře, důrazného obránce, který v minulosti působil v dresu Radošovic a pražské Admiry.

 

Dotáhnout se podařilo příchody již dříve osvědčených Michala Urbana z Dubče a na minulý podzim skvěle hrajícího Jana Stejskala z Mnichovic. Z mladšího dorostu se do staršího posunul Patrik Kamp, který měl v přípravě mimořádnou střeleckou formu a také Jaroslav Šticha, rozehrávající se po dlouhodobém zranění kotníku. Kádr naopak opustili Petr Pančák, Martin Nykodém, Lukáš Olmr, Petr Viktorin a Štěpán Vojáček, kteří již hrají v dospělé kategorii.

 

S fotbalem skončili „playmaker“ týmu Vráblík a obránce Provazník. Sílu našeho nejstaršího mládežnického týmu ověří až soutěž, ale výsledky v přípravě a předvedená hra nám dávají důvod k optimismu. V kádru jsme udrželi kostru, tedy obránce Beneše, Stejskala a Pánka, záložníky Kotvala s Musilem a útočníka Ponta. Když k nim připočteme shora zmíněné posily a mladší dorostence, kteří se již tlačí do staršího dorostu (Čuřík, Beneš, Giogas), myslíme si, že se diváci na zápasech U19 nebudou nudit. Hlavním cílem sezony bude hrát atraktivní fotbal a vychovat co nejvíce hráčů pro mužskou kategorii.

 

Kádr mladších dorostenců byl zredukován o Štichu s Kampem, kteří přešli do staršího dorostu, dále o Šimůnka (Viktoria Žižkov), Poříze (?) a Michovského (Slavia). Jedná se o citelné oslabení, nicméně seznam nových hráčů je velice široký. Ze starších žáků přišli Trenkwitz, Petrák, Moravec, Válek, Dolejší, Horák nebo Tabášek, z Mnichovic přišel velký talent Bělina, Havlíček a Zenkl, z Louňovic Ostrertag, Jurišta a Kižlin, z Mukařova brankář Třešňák a z Kostelce nad Černými lesy přišel další brankář Klímek. Tým mladších dorostenců je velice mladý, má slušný potenciál a také jeho hlavním cílem bude předvádět atraktivní fotbal!