FK Říčany - SK Český Brod 0:2 (0:0)

21. Září 2014

Říčanský dorost zaznamenal druhou prohru v řadě. Domácím opět chyběla řada opor a stav kádru se momentálně dá nazvat kalamitou. I tak se proti silnému Brodu hrál vyrovnaný zápas, ve kterém nebyla nouze o vzrušivé momenty.

 

V úvodu byli aktivnější hosté, kteří zaměstnávali domácí obranu kvalitní hrou středem hřiště a také hrou po levé straně zálohy. Největší šanci první půle si hosté vypracovali po brejkové situaci, kterou vedli právě po levé straně, avšak hostující útočník trefil jen břevno Pančákovi branky. Domácí mohl poslat do vedení kanonýr Musil, který v nájezdu z úhlu přestřelil branku. Poté měl dvě vyložené šance mladičký útočník Giogas (jinak výborně hrající), v obou ale nedokázal posunout skóre v domácí prospěch. Oba celky tak šly do kabin za nerozhodnutého stavu.

 

Po změně stran šli hosté po standartní situaci do vedení, kdy se prosadil jejich kvalitní levý záložník. Druhá půle byla ve znamení fotbalu nahoru-dolu. Už tak oslabení domácí přišli v průběhu hry o další dva obránce, ve 20. minutě střídal Pánek, v 66. minutě stoper Pont. Místo prvního jmenovaného nastoupil náhradní brankář Viktorín, který podal kvalitní výkon, druhého zastoupil mírně zraněný Olmr (také nezklamal). Přesto byly breaky hostí smrtící a po jednom z nich hosté upravili na 0:2. Domácí  poté zazdili řadu dobrých šancí. Zejména Musil neměl střelecké štěstí. Utkání tak skončilo 0:2.

 

Hodnocení trenéra:

 

Věděli jsme, že to pro nás bude hodně složité utkání. Naši hráči k němu ale přistoupili příkladně a odehráli svoje maximum. Musím všechny, kteří nastoupili (zejména osu týmu) pochválit a poznamenat, že bych se divil, kdyby je i nadále bavilo trávit svůj čas někde, kde je klub veden takto bez ambic. Je složité udržet kluky v týmu, který je neustále vybírán áčkem, nemá dostatečnou šíři kádru (resp. počet kluků ochotných trénovat a ukázat kvalitu při utkání) a navíc se neustále potýká s širokou marodkou. Před sezonou jsme měli chuť poprat se o postup, ale pro to se bohužel musí něco udělat a nebýt pohodlný. Každý zápas jen lepíme díry a nejsme schopni si v klidu poskládat jedenáctku. Je mi líto kluků, kteří fotbal berou vážně a odvádí toho pro Říčany hodně. Bohužel za to nejsou nijak odměněni.

 

                                                                                               Pančák 6

 

Mergl 6   (71. Kamp)                              Pont 6 (70. Olmr)                            Beneš 6                                Pánek (20. Viktorín 6)

                                       

                                                               Masopust 6                                  Nykodém 6

 

Giogas 6  (80. Linhart)                                                           Vráblík 6                                                       Pavlíček 5

                                                     

                                                                                                Musil 5