FK Říčany - Star Tupadly 5:1 (1:0)

28. Říjen 2014

1/10

Toto úterý sehrál říčanský dorost odložený zápas s týmem TJ Star Tupadly. Hrálo se za pěkného počasí a už na lepším terénu než v neděli.

První půle byla prakticky čekání na gól. Absolutní územní převaha našeho týmu se bohužel neprojevovala na skóre. Ve finální fázi jsme si to bohužel velmi komplikovali, což přineslo i to, že nám příliš nepřálo štěstí. Soupeř za první půli neměl ani jednu střelu na bránu, naopak náš dorost se střelecky velmi činil, ačkoliv z toho byl jen jeden gól.

Do druhé půle jsme trochu změnili sestavu a hned se to projevilo. Nenechali jsme soupeře prakticky vůbec dýchat a snažili jsme se přidat další góly. To se nám nakonec povedlo. Sice to byl zápas, který měl skončit tak 12:0, ale i 5:1 je naprosto dostačující výsledek, který nám zajistil další tři body a to, že jsme zůstali v kontaktu s čelem tabulky.

Hodnocení trenéra:

Utkání jsme hráli krom jedné absence v ideální sestavě. V první půli jsme lehce zaexperimentovali s taktikou a nechali naše ofenzivní hráče rotovat po hřišti dle jejich libost. Tento plán nám příliš nevyšel. Soupeř stál velice hluboko ve svém vápně a my jsme neměli dostatek pohybu a přímočarosti k překonání obraného valu. Okolo vápna hráli hráči na přílišný počet doteků, málo využívali křídelní prostory a střelba byla nepřesná.

Ve druhé půli jsme klukům stanovili přesné úkoly a na hře to bylo vidět. Začali jsme si snadněji vytvářet šance a  střílet branky, což definitivně zlomilo odpor soupeře, který do té doby důsledně bránil. Střídající hráči poté oživili hru a prezentovali se velice dobře.

Se zápasem jsem spokojen až na 2 kaňky. První z nich je nepovedená strategie z 1. půle. Hráče jsme nechali měnit si místa, neboť naši soupeři je brání osobně a ve veliké hloubce. Pokud by se klukům podařilo setřást a zmást rotací soupeře, ztratil by své pozice a my bychom měli více jasných pozic na útočné polovině. Ale kluci toho zatím ve svém věku a se svými zkušenostmi nejsou schopni. Ve chvíli, kdy hra dostala řád, jsme začali definitivně dominovat. Druhá kaňka je obdržené branka v nastaveném čase z jediné akce soupeře. Gól nás stála nedisciplinovanost a nedůslednost našich hráčů při standartní situaci. Hráči by takové utkání měli vždy odehrát s  0 vzadu.

Branky:

Musil 2, Pavlíček, Bejlovec, Kamp.

Hodnocení hráčů (1-10):

Pančák 5

Vojáček 6          Beneš 6          Adžič 6              Bejlovec 6 (66. Mergl 6)

Kotval 5 (66. Kamp 6)                Nykodém 6 (60. Olmr 6)

Pont 6   (60. Pavlíček 6)                     Donát 6                                 Vráblík 6

Musil 7