FK Říčany - TJ Sokol Teplýšovice 5:0 (2:0)

7. Září 2014

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/10

Branky: 4 Musil, 1 Pavlíček

 

Letošní druhý domácí zápas jsme sehráli s loňskými vítězi naší soutěže Teplýšovicemi. Soupeř byl sice v tabulce za námi, ale určitě nás nečekal jednoduchý zápas. V minulé sezóně jsme oba zápasy s tímto soupeřem vyhráli a chtěli jsme samozřejmě přidat i třetí vítězství.

 

Kluky jsme upozorňovali, aby si nenechali utéct začátek jako se nám to stalo v minulém zápase v Čechticích. Tentokrát jsme ovšem na soupeře vletěli hned od začátku a vůbec jsme je nenechali se nadechnout. Hned od začátku jsme vysoko napadali a to dělalo našim protihráčům velké problémy. Aktivní vstup do zápasu se nám vyplatil a hned v páté minutě Honza Musil po rohu vstřelil první gól. Nicméně to nás vůbec neuspokojilo a tlačili jsme dál. Za první půli neměl náš soupeř ani jednu střelu na bránu. My jsme naopak dokázali naše vedení navýšit. Po krásné střele Štěpána Vojáčka cca ze 20ti metrů, která orazítkovala levou tyč, se míč odrazil přímo k Honzovi Musilovi a ten se opět nemýlil. Do konce poločasu mohl opět Honza Musil přidat ještě jeden gól, soupeřův brankář tomu ovšem skvělým zákrokem zabránil.

 

Na začátku druhé půle naše aktivita trochu opadla, soupeřovi se konečně podařilo vystřelit na naši branku, ovšem náš gólman byl pozorný. Naopak Honza Musil po dalších dvou krásných akcích zvýšil na 4:0 a zaokrouhlil tak svůj gólový účet na 10 branek za 3 zápasy. Mohl přidat i 11 zásah, ale tentokrát byl brankář proti, nicméně na dorážku Jirky Pavlíčka už nedosáhl. Ke konci jsme sestavu již prostřídali, aby se na hřiště dostali i ostatní kluci. Vedení mohl ještě zvýšit i Tadeáš Michovský, věkem ještě žák, z přímého kopu na hranici vápna, ale brankář opět předvedl skvělý zákrok.

 

Musím ovšem pochválit i naší obranu, která tentokrát fungovala velmi dobře a měla velké zásluhy na prvním zápase bez obdržené branky. Celý tým dnes fungoval velmi dobře a titul hráče zápasu by si určitě zasloužilo několik kluků, ale čtyřmi góly si to ovšem opět vystřelil Honza "Sumejš" Musil. Naší třetí výhru v řadě tentokrát sledovalo cca 60 diváků, kteří vytvořili hezkou atmosféru a tímto všem děkujeme a doufáme, že nás budou chodit podporovat i nadále.

 

Hodnocení trenéra: Dnes kluky chválím. Byl to vydařený výkon se vším všudy. Podařil se nám vstup do utkání, který jsme korunovali důrazem ve vápně a brankou Musila. Jediná slabší pasáž hry přišla od 15. do 30. minuty, kdy jsme úplně zápas nekontrolovali. Po poločase jsme utkání rozhodli a šanci dostali další hráči.

 

Dnes nemá příliš cenu vyzvyhovat jedotlivce, uspěli jsme opravdu kolektivně jako tým. Jsem spokojen s pressingem našeho týmu, se založením útoku od stoperů a středních záložníků i s křídelní hrou. Celý tým tudíž vytváři šance kanonýrovi Musilovi, který je ovšem bezezbytku proměnuje a zatím je opravdu k neudržení. Pochvalu si zaslouží také Pont, který na Musila celý zápas nezištně pracoval.

 

Závěrem bych rád řekl, že o podcenění příštího soupeře nemůže být ani řeč! Naši hráči nepodcení ani minutu hry proti žádnému soupeři (resp. to trenéři nedovolí:)) a navíc tyto jim 3 výhry nakopnou jejich sebevědomí výše! Příští týden nás čeká náročné utkání v Sázavě, kde bohužel můžeme očekávat celou řadu absencí na naší straně.

 

Hráčům děkujeme!

 

                                                     Pančák 6

       

       Vojáček 6            Bejlovec 6              Beneš 6             Pánek 5 (46.Adžič 6)

                           

                              Nykodém 6 (69. Michovský 6)   Vráblík 6

 

  Thümmel 6 (60. Kamp 5)                Pont 7                     Pavlíček 6 (83. Tököli)

                                                   

                                                         Musil 9