SK Posázavan Poříčí nad Sázavou - FK Říčany 2:1 (1:0)

17. Listopad 2014

1/7

Závěrečné podzimní kolo nás čekal velmi těžký zápas s týmem z Poříčí nad Sázavou, který je farmou Benešova. Už při pohledu na rozměry hřiště nám bylo jasné, že to nebude utkání, které bude oplývat fotbalovou krásou, ale spíše hodně tvrdé  se spoustou soubojů.

Soupeř nastoupil s devíti hráči z ligového Benešova v základní sestavě, nicméně nebyl v zápase lepším týmem. Do zápasu ve velké míře zasáhl rozhodčí, který naprosto jednoznačně připískával domácímu týmu. Po jednom z vymyšlených faulů následoval roh a ikdyž se náš golman proti 1. střele vyznamenal , tak na dorážku už byl krátký. První půle určitě nebyla z naší strany ideální, jelikož jsme se snažili hrát fotbal, ale na takto malém hřišti to bohužel moc nešlo.

Do druhé půle jsme nastoupili s velkým odhodláním zápas otočit a odvézt si tři body. Soupeře jsme nenechali dýchat, napadali jsme vysoko a snažili se o vyrovnání. Nakonec se ovšem dokázal prosadit Honza Musil. Bohužel chvíli na to se nechal vyloučit Jirka Pavlíček a my jsme museli dohrávat od deseti. I přesto jsme byli lepší než soupeř a měli jsme i náznaky šancí na zvýšení skóre. Bohužel ale opět zasáhl pan rozhodčí a po jasné faulu na našeho hráče nechal hru pokračovat a Poříčí vstřelilo vítězný gól.

Bohužel jsme tedy zakončili podzim porážkou, ale klukům musíme poděkovat za bojovnost a odhodlání zápas vyhrát. Musíme dát hlavy nahoru a na jaře se stejným odhodláním jít do dalších zápasů. K panu rozhodčímu bych si akorát dovolí ještě poznamenat, že pokud to tedy pískal tak férově, tak proč se pak bál jít do kabiny a musel si volat pořadatele, aby ho odvedl?

Hodnocení trenéra:

V posledním kole jsme si moc přáli uspět na hřišti Poříčí. To nastoupilo v sestavě s 9 hráči z Benešovského ročníku 97 a 2 svými hráči ročníku 96. My jsme nastoupili ve standardní sestavě, kde se opíráme hráče mladších ročníků a hlavně naše hráče . I přes tyto skutečnosti jsme celkově byli lepším týmem, ale ze zápasu nemáme ani bod, neboť nejlepším hráčem domácích byl ostudně pískající rozhodčí. Hodnocení situace okolo Benešova, jakožto hlavního kaziče fotbalu v našem regionu je na dlouhý článek a polemiku, stejně jako oprávněnost startu jejich hráčů a chování jejich „šéfa“ pana Laciny. Budu – li hodnotit zápas, musím být na své hráče hrdý. Bylo to velmi bojovné utkání na malém hřišti, kde rozhodčí dovolil soupeři vše a nám nic. I přesto byli naši hráči fotbalovější, na rozdíl od soupeře se snažili kombinovat a působili velice sympaticky. V první půli bylo Poříčí lépe připraveno na otřesné hřiště, o poločase jsme ale změnili taktiku, hru jsme zjednodušili a byli o dost lepší. Po našem vyrovnání jsme byli již jasně lepší, ale již v 10 jsme z jediné šance soupeře inkasovali a prohráli. Individuální výkony našich hráčů tentokrát zastínil výkon kolektivní. Je vidět veliký přerod kluků z vyjukaných mladíků, kteří se neuměli postavit silnému soupeři a zvůli rozhodčího v partu mladých mužů s velikým odhodláním, kvalitní organizací hry a zdravou drzostí. Pokud nám nikdo neodejde a jště se nám podaří získat 1-2 kluky a naši kluci, kteří tolik nehrají, budou tvrdě pracovat, máme silný tým a to jak herně, tak zejména charakterově. O tom, jak se s fotbalem pracuje v Benešově a v Říčanech je jasným dokladem fakt, že naši hráči ročníku 98 převyšovali benešovské hráče ročníku 97. P.S. Na jaře jim to doma osladíme, sice ne jejich podlýma zbraněma, ale fotbalově je převálcujem.

Hodnocení hráčů 1-10:

Pančák 6

Vojáček 7                            Beneš 8                 Adžič 6                            Bejlovec 6

Kotval 5

Nykodém 4 (85. Omlr)                Vráblík 5

Thümmel 5 (60. Pavlíček 6)                                                                            Pont 6

Musil 6.