TJ Nučice - FK Říčany 1:3 (0:0)

14. Říjen 2014

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

Po dvoutýdenní pauze náš dorost tuto sobotu hrál další venkovní mistrovské utkání, tentokrát v Nučicích. Soupeř to byl typický pro tuto soutěž, téměř všichni hráči byli starší dorostenci a hra byla postavená na tvrdosti, bojovnosti a dlouhých nákopech dopředu. My jsme tentokrát byli téměř v nejsilnější možné sestavě, tudíž jsme k soupeři jeli jednoznačně pro tři body.

 

Prakticky od začátku utkání jsme hru kontrolovali, drželi jsme balón a snažili jsme se, co nejdřív vstřelit gól, abychom se trochu uklidnili. Bohužel naši převahu ve středu hřiště i v obraně se nám nepodařilo okolo vápna zúročit. Jeden gól nám byl nespravedlivě upřen po vymyšleném ofsajdu, ale to nic nemění na tom, že jsme tentokrát byli v koncovce jaloví. Několik šancí nám chytil domácí brankář a jednou jsme orazítkovali břevno. Soupeře jsme do žádné šance ani nepustili a tak poločas bohužel skončil bez branek.

 

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem přetavit naši převahu konečně v nějaké góly. Nakonec bylo potřeba udělat menší změny v sestavě, kdy se Štěpán Vojáček posunul z pravého beka na pravého záložníka a tato změna se nám vyplatila. Štěpán po pár minutách trefil levou šibenici, sice to bylo nechtěně, ale gól to byl. :-) Po dalších několika minutách se opět trefil Štěpán, když dorazil balón do prázdné brány a cca 10 minut před koncem Marek Pont krásnou střelou k tyči zvýšil už na 3:0. Soupeř už jen těsně před koncem z přímého kopu dokázal snížit.

 

Zápas provázela velmi dobrá atmosféra, jelikož se přišla podívat téměř celá vesnice. Určitě musíme kluky pochválit za velmi dobrý výkon. Jediné dvě kaňky na výkonu jsou smolně obdržená branka a naše žalostná úspěšnost v koncovce. To musíme určitě do příštích zápasů zlepšit.

 

Hodnocení trenéra:

 

Dnes se mi utkání hodnotí lépe. Do sestavy se vrátilo několik důležitých hráčů a bylo to vidět. Myslím si, že jsme hráli vcelku dobrý fotbal, naši obránci kvalitně rozehrávali a nenakopávali míče. V záloze byl dostatečný pohyb, ale bohužel nám nevycházela předfinální a finální fáze. Přestože nám soupeř nechával dostatek místa, nedokázali jsme být přesní a důrazní. Proto jsme přesunuli Vojáčka více dopředu a s trochou štěstí jsme vstřelili rozhodující branky. Je pro nás varováním, jak málo šancí jsme si vypracovali. Výhru ze hřiště soupeře musíme potvrdit příští týden!

 

Hodnocení hráčů:

 

                                                         Viktorin 6

 

Vojáček 7                   Beneš 6                               Adžič 7                       Bejlovec 6

                                                       

                                                           Masopust 7

                                       

                               Nykodém 6  (66.Olmr 6)                Vráblík 6

 

Thümmel 5 (70.Kamp)                                                                  Pont 7 (80. Mergl)

                                                           

                                                     Musil 5 (82.Linhart)