FK Říčany - Mnichovice 3:0 (1:0)

27. Říjen 2014

press to zoom

press to zoom
.jpg
.jpg

press to zoom

press to zoom
1/14

Dalším domácím zápasem Říčanského dorostu bylo menší okresní derby proti nedalekým Mnichovicím. Soupeř určitě patří mezi lepší týmy naší soutěže - snaží se hrát fotbal, neodkopává slepě balony a má jednoznačně jednoho z nejlepších gólmanů, který i dnes prokázal své kvality a předvedl několik skoro až neskutečných zákroků.

 

My jsme do utkání nastoupili v téměř nejsilnější možné sestavě, tudíž jsme si nemohli dát menší cíl než zvítězit a získat další tři body. Bohužel utkání velmi ovlivnila kvalita hřiště, které vzhledem nepříznivému počasí posledních dnů dostalo velmi zabrat a připomínalo spíše tankodrom než fotbalové hřiště.

 

Od prvních minut jsme zápas jednoznačně kontrolovali, drželi jsme balón a snažili jsme se soupeře k ničemu nepouštět, což se nám celkem dařilo. Bohužel naše převaha byla taková jalová, nedokázali jsme si vytvořit moc šancí, ale když se nám to podařilo, tak to vždy bylo velmi nebezpečné. Bohužel všechny příležitosti dokázal hostující gólman pochytat. Smůlu se nám podařilo protrhnout až ve 30. minutě, kdy se dokázal prosadit Štěpán Thümmel. Chvíli po naší brance bylo málem vyrovnáno, kdy soupeřův útočník vystřelil zpoza vápna velmi nebezpečně do břevna a náš gólman si následně balón málem srazil do branky, naštěstí ho stačil chytit ještě před brankovou čarou. Do konce poločasu už se fotbalově nic zajímavého nedělo, naopak do dění zápasu se nesmazatelně zapsal pan rozhodčí, který odmítl odpískat jasný ofsajd, v reakci na to náš pomezní se odmítl dále podílet na vedení zápasu a aby toho nebylo málo, tak se pan rozhodčí jal sprostě urážet i domácí fanoušky.

 

Obraz druhé půle byl velmi podobný té první, snažili jsme kontrolovat hru, nedat soupeři šanci na vyrovnání a pokusit se naše vedení navýšit. Což se nám zhruba po 10 až 15 minutách hry povedlo, když se trefil Mára Pont po akci Vládi Vráblíka. Poté už přišel čas i pro náhradníky, kteří všichni jednoznačně obstáli. Soupeř už působil i trochu unaveně a nám se navíc 10 minut před koncem povedlo přidat třetí gól, kdy si Mára Pont s Vláďou Vráblíkem tentokrát prohodili role. Mára pěkně zatáhl balón po pravé straně a poslal zpětnou přihrávku na vápno, kde Vláďa z druhé vlny velmi pěkně vystřelil k tyči.

 

Ač výsledek vypadá celkem jednoznačně, byl to velmi těžký zápas, z velké části i kvůli špatnému terénu. Naši kluci to ovšem zvládli velmi dobře a tak si můžeme připsat další tři body do tabulky. Pochvalu si zaslouží i náš brankář, který sice neměl tolik práce, ale i těch pár situací vyřešil dobře a udržel nulu. V úterý hrajeme další domácí zápas s týmem z Tupadel. Doufáme, že přijde opět taková návštěva jako dnes!!!

 

Hodnocení trenéra:

 

Připsali jsme si doma povinné 3 body. Hosté hráli ze zajištěné obrany, kterou řídil vynikající brankář a čekali na nebezpečné protiútoky, ze kterých mohli skorovat. Našteští v poslední době nejen dobře útočíme, ale jsme stabilnější i směrem do defenzivy. Navíc pokud naší obranou něco prošlo, náš brankář Viktorín vypadal jistě a sebevědomě. Hrálo se na složitém terénu, který byl ale pro oba soupeře stejný. Naši hráči se snažili dodržet taktické pokyny, hodně napadali a tlačili se do vápna. Tentokráte ze zápasu nebyla kanonáda, ale náš výkon to nesnižuje. Ve ztížených podmínkách se kluci nechovali jako baletky, neváhali se ušpinit a být dokonce důraznější než soupeř, čehož si cením. Například útočník Musil tentokráte neskóroval, ale usilovně pracoval pro zbytek týmu a jeho výkon byl i bez vstřelené branky kvalitní. Musel bych chválit skoro všechny (jenže od některých holt čekáme skvělé výkony týden co týden:), slabých nebo spíše odfláknutých výkonů nebylo. V posledních týdnech podává dobré výkony Nykodém.

P.S. Pokud nevyhrajem v úterý, je nám toto vítězství k ničemu.

 

Hodnocení hráčů (1 - 10):

 

                                                                      Viktorin 6

       

         Nykodém 7                         Beneš 6                    Adžič 6                           Bejlovec 6

                                   

                                                   Kotval 7                       Vráblík 6

         

                    Thümmel 7 (80. Kamp)            Pont 7                            Pavlíček 5 (66. Olmr 6)

                                               

                                                                 Musil 6 (85. Mergl)