FK Říčany - FK Uhlířské Janovice 2:0 (1:0)

9. Listopad 2014

1/12

Tento víkend nás čekal velmi důležitý a prestižní zápas s Uhlířskými Janovicemi, kterě na tom byly bodově steně jako naši kluci. Soupeř přijel sice s mladým, ale velmi šikovným kádrem. My jsme do zápasu šli jednoznačně s tím, že chceme urvat tři body a udržet se v kontaktu s čelem naší soutěže. Utkání to bylo velice tvrdé, kdy nám soupeř nenechal nic zadarmo. Na naši kluci povolili Janovicím jen jeden větší závar před naší brankou na konci zápasu, který se ovšem podařilo uhasit.

Od začátku jsme se snažili hru kontrolovat a nepůjčovat soupeři moc balón. Celkem se nám to dařilo, ale bohužel jsme tak úplně nedokázali přetavit tuto mírnou převahu v nějaké vážnější šance. První možnost otevřít skóre měl okolo 15. minuty Honza Musil, který ovšem sám na malém vápně nedokázal trefit odkrytou branku. O cca 10 až 15 minut později si ovšem krásně obhodil stopera a z levé strany prostřelil hostujícího gólmana na přední tyč - 1:0!!! Do poločasu jsme ještě několik šancí měli, ale bohužel se nám nedařilo je proměnit.

O poločase jsme kluky nabádali, aby nepolevovali v nasazení a nedovolili hostům, aby si vytvořili nějaký větší a souvislejší tlak. Janovice musely hru trochu otevřít, což nám vyhovalo, protože jsme se dostávali do nebezpečných brejků, které ovšem několikrát zastavil janovický pomezní rozhodčí, který ovšem praporek zvedal velmi ochotně a několikrát nás bezostyšně zařízl. V cca 70. minutě Vláďa Vráblík kopal roh, po kterém nastal pořádný závar před hostující bránou, ve kterém se nejlépe zorientoval Mára Pont a zvýšil na 2:0. Poté už jsme zápas celkem kontrolovali a ubránili jsme velmi cenné vedení.

Závěrem je určitě potřeba klukům poděkovat za odvedený výkon, díky čemuž se nám naši vítěznou šňůru povedlo protáhnout už na šest zápasů. Zároveň jsme si nenechali odskočit dva vedoucí týmy o další body. Musíme ovšem pořád zůstat nohama na zemi, jelikož příští víkend nás čeká další velmi těžké utkání, tentokrát s Poříčím nad Sázavou. Doufáme, že nás fanoušci přijedou podpořit v co největším počtu!!!

Hodnocení trenéra:

Na dnešní zápas jsme se celý týden těšili. Věděli jsme, že přijede mladý, běhavý a hlavně kvalitní soupeř, který nás konečně prověří. Do zápasu jsme šli jako vždy s tím, že chceme dominovat, držet balon a zkusit soupeře přehrát technickou hrou. To se nám podařilo, měli jsme jasnou převahu v držení míče a soupeři jsme to znechutili. Soupeř ale velice chytře postavil do středu 3 hráče a tak byla první půle zejména ve znamení boje o střed pole. Nejprve jsme zahodili několik zajímavých možností, ale poté uděřili po krásné akci Vráblíka a Musila. Vědeli jsme, že do druhé půle nastoupí soupeř nažhaveně, neboť k tomu byl nabádán svým trenérem, který je mimochodem jedním z nejlepších v této soutěži. Jsem ale rád, že jsme udrželi tempo hry a zejména dominanci na balonu. Ikdyž náš dnešní styl třeba nebyl pro laika tak zajímavý, je vysoce efektivní a umožňuje nám hru kontrolovat. Příští týden nás čeká asi vůbec nejtěžší zápas a do Poříčí musíme jet co nejlépe připraveni, neboť za něj bude jistě hrát celá plejáda hráčů z Benešova. Klukům děkujem!

Hodnocení 1-10:

Pančák 6

Vojáček 6                       Beneš 6                    Adžič 7                             Bejlovec 6

Kotval 6

Nykodém 6 (86.Kamp)           Vráblík 8

Thümmel 6 (70. Pavlíček)                                                              Pont 7 (74. Olmr)

Musil 8