FK Říčany - FK Červené Pečky 9:0 (5:0)

21. Říjen 2014

3 stehy, 21 hráčů, 9 gólů - to byly počty nedělního utkání se soupeřem z Červených Peček.

 

To, že zápas bude specifický, se rozhodlo již v 1. minutě, kdy si z nevinného souboje odnesl tržnou ránu na obočí Štěpán Vojáček a musel tak nedobrovolně na šití. Naneštěstí pro soupeře se totéž stalo i jejich hráči a protože protivník dorazil pouze s 11 hráči do pole, zbytek zápasu odehrál v oslabení o jednoho playera.

Někdy se říká, že hrát proti oslabenému soupeři je těžší, kluci však nic nepodcenili a již od samotného začátku šli v klidu za vítezstvím. Vysunutý presink, kombinace ve středu pole (tedy co kvalita hřiště dovolila), náběhy po krajích v dostatečném počtu. Oslabený sok se snažil zformovat na hranici svého pokutového území a hrát v zataženém bloku. Postupem času se ale po rychlých výpadech z krajů prosadil Štěpán Thümell a vzápětí Honza Musil, krásnou střelou po vynikajícím uvolnění se prezentoval Marek Pont, nejlepší hráč zápasu. Zatímco náš tlak sílil, rival se zmáhal pouze na odkopávání balonů do zámezí i zázemí. Neustálá dezorientace soupeře při bránění standardních situací pak přinesla gól Honzy Beneše. Účet prvního poločasu pak završil svou druhou brankou v utkání Štěpán Thümell. Poločas 5:0.

Do druhého poločasu vlétla obě mužstva s odlišnými taktikami. Soupeř s přáním inkasovat co nejméně zatáhl blok proklatě nízko, my s ambicemi vylepšit si skóre opět co nejaktivněji napadat. Rozdíl v kvalitě mužstev byl patrný od prvních minut a druhá půle nebyla v tomto ohledu jiná. Postupem času jsme opanovali celé hřiště, díky možnostem z lavičky bylo možné vyzkoušet různá rozestavení a jen se čekalo, jestli padne kýžená desítka. Nepadla. Škoda, protože šancí ve druhé půli bylo spousta, několikrát dokonce zazpívala tyč nebo břevno. I tak se díky druhému gólu Honzy Musila, proměněné penaltě Pančiho a dorážkám Patrika Kampa a Martina Kotvala na ukazateli skóre skvěl konečný výsledek 9:0.

 

Hodnocení trenéra:

 

Taková utkání se hodnotí těžko. Pokud jde o náš tým, jde hlavně o to, kolik hráčů nám chybí. Pokud máme relativně kompletní kádr, málokterý soupeř v soutěži nám stačí. Zápas jsme rozhodli rychle a prakticky po 15 minutách nebylo oč hrát. Naši kluci ale po celý zápas jezdili, nic nevypustili a toho si cením. Na soupeře platil pressing vysunutý po celém hřišti, přízemní kombinace a dostatek pohybu v prostředku zálohy. Pochvalu si zaslouží obrana, která nastoupila v ideálním složení (byť pro zranění Vojáčka na pár minut). Její členové jsou schopni konstruktivně zakládat naše útoky, zapojovat se do nich a navíc hlasitě organizují hru celého týmu.

 

Hodnocení hráčů (1-10):                    

 

                                                                                                       Pančák 5

 

Vojáček N ( 4. Pavlíček 5)                           Beneš 6                                                        Adžič 6                           Bejlovec 6 (46. Olmr 6)

                                       

                                                               Kotval 6                                                   Nykodém 6 (55. Kamp 5)

 

Thümmel 7  (73.Mergl)                                                                   Vrálbík 6                                                                                        Pont 8

                                                           

                                                                                               Musil 6 (75. Linhart)