press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/11

Sokol Čechtice - FK Říčany 1:3 (1:2)

31. Srpna 2014

 

Branky: 25., 39. a 53. (p) Musil

 

 K druhému utkání sezony jsme do dalekých Čechtic cestovali bez řady kvalitních hráčů. Pro zranění nenastoupili Bejlovec, Hausenblas či Vráblík, z jiných důvodů nemohli hrát Donát, Mergl nebo Pánek. Na jejich místě je zastoupili jiní, avšak pokud by mělo absencí přibývat, budeme mít problémy 

 

    Utkání nezačalo náš tým dobře, již po 5 minutách měl první šanci kvalitní domácí útočník, proti němuž se vytáhl brankář Viktorin. První varování nám nestačilo a tak z podobné akce domácí otevřeli po 15 minutách skóre. Je nutné přiznat, že v úvodu byli domácí lepším týmem a mohou litovat, že utkání nerozhodli pro sebe. V 25. minutě totiž váhavě rozehrávali, balon jim odebral náš střelec Honza Musil a vyrovnal. Od tohoto okamžiku jsme přebrali iniciativu a začali tvořit hru. Vypracovali jsme si řadu šancí a před poločasem jednu z nich korunoval znovu Musil, který ukázal vynikající orientaci ve vápně a krásně nás hlavou poslal do vedení. Na začátku druhé půle byl ve vápně sražen Thümmel a penaltu proměnil svým 3. gólem opět Musil. Jeho účinkování na hřišti skončilo po hodině hry, kdy byl po faulu domácích nucen střídat. Zápas jsme si nakonec pohlídali, hra se nám příliš nedařila, ale z Čechtic vezeme cenné 3 body.

 

Hodnocení trenéra: Dnes musím být ke klukům kritický. První poločas jsme odehráli absolutně bez zápalu, chuti poprat se o balon a domácí nás velmi zaskočili nasazením, na které jsem ale hráče upozorňoval před utkáním. Hra naší obranné čtveřice byla slabá (tak jako celý poslední půlrok), stopeři se nezastupovali, krajní obránci je také nedostatečně zajišťovali. V ofenzivní části hry jsme měli velké problémy v práci s balonem a nedokázali jsme jej udržet. Naši hráči si především musejí uvědomit, že pokud chtějí někoho porazit, tak musí jezdit po zadku a pak přidat fotbalovost, protože v chůzi nikoho nepřehrajou. Musíme být také odolnější, pro zranění nenastoupili 4 kluci a bohužel hned 2 naše střídání byla vynucená, jak Musil, tak Pont si z utkání odnesli další zranění.

 

Na druhou stranu musím říct, že po důrazné domluvě se našim hráčům rozsvítilo a zejména naše obrana se zlepšila. Utkání jsme doslova ubojovali. Můžeme být také vděčni, že máme hráče, který je schopen pravidelně skórovat a nést odpovědnost za střeleckou bilanci týmu. 

 

                                                    Viktorin 6

   

      Vojáček 6             Beneš 5                      Adžič 5         Olmr 4 (87. Bejlovec)

                                               

                           Nykodém 8                        Masopust 5 (84. Linhart)

 

     Thümmel 6  (89. Tököli)            Pont 4 (70. Pančák)                  Pavlíček 6

                                                       

                                                    Musil 8 (60. Kamp 5)