Naši žáci předali roušky Olivově dětské léčebně

05.04.2020

Žákovská kategorie fotbalového klubu FK Říčany v rámci své Gólové výzvy naspořila na transparentním účtu FK Říčany finanční prostředky, které měly sloužit na konci sezóny pro dobročinné účely. Vzhledem k tomu, že sezóna skončila předčasně, rozhodli se žáci klubu věnovat tyto peníze na výrobu ochranných prostředků konkrétně na výrobu látkových roušek. Oslovili jsme tedy tuzemskou firmu, která se zabývá šitím oblečení, a tato nám ušila za naspořené peníze 89 ks látkových roušek. Víme, že domovy důchodců a nemocnice již jsou zásobovány, proto jsme se na sociálních sítích obrátili na říčanskou veřejnost s prosbou zda někdo neví o akutním místě, kde roušky ve městě chybí. Naše představa byla větší prodejny potravin (Lidl, Penny, Tesco) nebo lékárny.  Na základě zjištěných informací padla volba nakonec na Olivovu dětskou léčebnu o.p.s. v Říčanech. Po dohodě s ředitelem dětské léčebny potom byly roušky předány v neděli 5.dubna odpoledne. Všem zúčastněním děkujeme za pomoc a podporu!

#pomahamefotbalem