Trofeo D'Italia 2016

30. červen 2016

FK Říčany se červnu 2016 zúčastnil mezinárodního fotbalového turnaje Trofeo D ´ITALIA 2016, který se uskutečnil v okolí  města Rimimi přímo u Jaderského moře. Náš klub reprezentovali hráči mladší a starší přípravky a  mladších žáků zúčastnilo 60 mužstev z celé Evropy (Itálie, San Marino, Německo, Rakousko atd.). Ve středu ve večerních hodinách jsme odjeli od sportovní haly v Říčanech autobusem na dalekou cestu do Itálie a v pátečních dopoledních hodinách jsme dorazili do místa turnaje. V pátek se odehrávali zápasy ve skupinách a v neděli se hráli rozhodující zápasy o umístění. Mladší žáci umístili na skvělém třetím místě a naši nejmladší hráči z přípravky srdnatě bojovali v zápase o 5.- 8.  místo. Pro všechny hráče FK Říčany to byla obrovská zkušenost, kterou získali v zápasech s evropskými mužstvy.

Naši mladí fotbalisté se zúčastnili kvalitního turnaje , kde zápolili s mladými fotbalisty z Evropy a velmi dobře reprezentovali Město Říčany v zahraničí. Chtěli bychom také poděkovat za fianční podporu od Města Říčany a od |Krajského úřadu Středočeského kraje.  Domníváme se, že naše účast na tomto turnaji byla velmi dobrou reprezentací města  Říčany, Středošeského kraje  a České republiky v Itálii.

ing.Milan Čížek

FK  Říčany, spolek