Z Mělníka se 2 body

Sobota 22. 10. 2016 15:30

FK PŠOVKA MĚLNÍK - FK Říčany 2:3 (0:1) Pen: 0:3

30 diváků Pšovka Mělník 2016210A2B1104

Branky: 72. Cemper Jan, 85. Krejčík Marián - 27. Sirový Jan, 51. Olah Jan  (pen. Sirový, Dobrý, Pont)

ČK: Sus, Netolický

Rozhodčí: Zdeněk Josef - Kosina Ladislav, Hron Karel. Delegát: Lantora Milan.

Říčanští fotbalisté poprvé zvítězili na hřišti soupeře a odlepili se ode dna tabulky, když v Mělníku podali kvalitní výkon a sahali i po 3 bodech. Po úvodní fázi oťukávání hosté začali svými náběhy deptat obranu domácích. Nejdříve Sus utekl po levé straně a jeho centr parádně napálil Olah, jehož střelu vytáhl domácí brankář. Netrvalo dlouho a Netolický obral domácího stopera a šel z boku sám na domácího Hnízdila, ten jej ale opět vychytal. Vzápětí se zaskvěl hostující Hubínek, který hezky vyrazil střelu domácího Trnky. Pak už šli hosté do vedení – po kombinaci na levé straně propadl míč k Sirovému a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Začátek druhé půle zastihl domácí v nedbalkách a Olah krásně propálil Hnízdila a s Mělníkem to nevypadalo dobře. V následujících minutách mohly Říčany zápas definitivně rozhodnout, ale Dobrý, Sus ani Olah svoje vyložené šance neproměnili. V 69. minutě byl po nejasné situaci vyloučen Netolický, který dostal ČK za dva přestupky nesouvisející s hrou na hřišti. Od této doby se hosté víceméně jen bránili a v 72. minutě domácí Cemper dotlačil rohový kop za záda Hubínka. Domácí měli v závěru převahu, ale šanci ze hry si nevypracovali. Branku vstřelil až Marián Krejčík hlavou, stalo se tak zhruba z 10x až 12x standardní situace na půlce soupeře, naproti tomu Říčany přes svoji výraznou herní převahu kopaly 1 nebo 2. V offsidech byl nepoměr ještě výraznější. Zápas rozhodl až penaltový rozstřel, ve kterém jako by se domácí střelci zastyděli a dvakrát poslali míč nad bránu a jednou do brankáře Hubínka. Tečku za zápasem udělala červená karta pro klíčového hráče hostí Suse za urážky rozhodčího v průběhu rostřelu.

Hodnocení trenéra: „V utkání jsme podali výborný výkon, soupeře jsme přehráli a měli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Naši hráči na těžkém terénu pracovali příkladně a je jen škoda, že jsme neproměnili více šancí. Myslím si, že každý, kdo zápas viděl, si udělá svůj obrázek sám. Naši hráči se nechali zbytečně vyhecovat provokacemi rozhodčích, kteří mávali a pískali pro domácí, co se dalo. Jedna pravda je, že bychom se měli chovat lépe, na druhou stranu se frustraci hráčů nedivím a to, co se momentálně děje v A třídě, je normální odpad. Jsem rád alespoň za dva body, ale citelné absence by nás mohly mrzet. V příštích kolech se ukáže kvalita a charakter týmu, jestli se dokáže semknout a i bez opor porazit soupeře týmovým pojetím. Já tomu pevně věřím. “

Sestava:

Tomáš Hubínek

Štěpán Vojáček  (65. Petr Praženka) Jolyon Mungenga   Jan Beneš II.    Jan Beneš I.

Tomáš Michal

Jan Sirový        Václav Dobrý      Stanislav Netolický (ČK 69 MIN)        Jan Sus (ČK 90 MIN)

Jan Olah (85. Marek Pont)