FK Říčany – SK Sokoleč 2:3 (1:3)

15. Říjen 2016

Branky: 1. Netolický Stanislav, 58. Sus Jan - 5. Dobrý Václav (vl.), 10. Auer Štefan (pen.), 33. Šváb Tomáš

Rozhodčí: Stránský Martin - Vyhnal Karel, Cichra David. Delegát: Halaš Josef.

V 10. kole do Říčan zavítala třetí Sokoleč a zápas začal hodně zostra. Než se hosté na hřišti rozkoukali, už prohrávali, když Netolický vystihl jejich rozehrávku, obešel brankáře a poslal Říčany do vedení. Hosté ale kontrovali bleskově – rychlonohý Roman Fink utekl po levé straně hřiště a jeho centr si do sítě srazil domácí záložník Dobrý. Už v 9. minutě byla za střet Mungengy s hostujícím útočníkem na kraji vápna nařízena penalta, kterou Auer proměnil. V dalších minutách byly Říčany aktivnějším týmem, ale své šance nedokázaly proměnit, a když už se řítily do výhodných přečíslení, zastavoval je svým praporkem David Cichra. Ve 33. minutě odpískal rozhodčí trestný kop pro hosty za řečnění záložníka Korandy a ti se prosadili. Kopu předcházela nepřehledná situace, kdy si domácí Hubínek stavěl zeď, hlavní rozhodčí dal rychlým odpískáním pokyn ke hře a Šváb vstřelil branku v momentě, kdy brankář domácích rozhodně nestál na svém místě.

Ve druhé půli domácí dobývali polovinu zatažených hostí a poměrně rychle snížili, když Olahův centr z pravé strany nadvakrát procpal do branky Jan Sus. Poté se ze hřiště stalo spíše bojiště, hra se kouskovala a atmosféře nepomohly zásadní přehmaty rozhodčího Stránského, který kupříkladu nejdříve vyloučil Netolického po dvou ŽK, aby ho následně povolal zpět s tím, že obdržel teprve první kartu. Hosté hru kouskovali a odolali řadě nadějných situací, několikrát za pomoci lajnových rozhodčích. V 88. minutě měl po rohu velkou šanci domácí brankář Hubínek, jehož pohotový volej hostující brankář lapil. Další tlak domácích se již nekonal, neboť zápas byl ukončen 10 vteřin před vypršením normální hrací doby.

Hodnocení trenéra: „Utkání jsme začali nadějně a šli jsme do okamžitého vedení. Následně jsme nedokázali hru rozkouskovat a uklidnit. Soupeř nakopával balony na rychlonohé Finka a Stánoka a tito dva nám dělali veliké potíže. Bohužel jsme inkasovali v 5. minutě a už v 10. minutě proti nám byla nařízena penalta, kterou by na druhé straně rozhodčí určitě neodpískal. Bohužel, naše obrana měla s nákopy až příliš velké potíže. Třetí branka vznikla naší nedisciplinovaností a necitlivým rozhodnutím rozhodčího.

Ve druhé půli jsme chtěli zabojovat a zdramatizovat utkání, což se nám podařilo, ale chyběl nám klid na kopačkách. Po snížení jsme moc spěchali a chtěli vyrovnat, namísto toho, abychom si balon více podrželi a soupeře rozebrali. Další ztráta bodů je obrovská škoda, protože jsme opět hráli se soupeřem, který nebyl silnější než my. Naši hráči hrají zpravidla dobře určité úseky hry a poté na pár minut úplně vypadnou. Jestli chceme být v této soutěži úspěšní, nesmíme mít tyto výpadky a samozřejmě by bylo fajn, aby nás rozhodčí týden co týden nepoškozovali, nota bene na domácím hřišti….“

Sestava:

Tomáš Hubínek

Štěpán Vojáček   Jolyon Mungenga   Tomáš Michal    Jan Beneš I. (80. Petr Praženka)

Václav Dobrý Martin Koranda (46. Petr Beran)

Jan Sirový                            Stanislav Netolický           Jan Sus

Jan Olah