První vítězství říčanského Áčka v nové sezóně

19. Září 2016

K dalšímu domácímu zápasu v tomto ročníku přijel do Říčan tým Dobrovice "B". Vzhledem k dosavadnímu vývoji sezony a i postavení soupeře v tabulce se jednalo o existenční zápas, ze kterého bylo nutné vytěžit všechny tři body. Pozitivní zprávou bylo, že už mohla nastoupit nová posila týmu Honza Sirový a na hře celého mužstva to bylo hodně znát. Bohužel jsme ale stále měli několik absencí v obraně a bylo tak nutné povolat kapitána dorostu Honzu Beneše.

Již ve středu v pohárovém utkání s Vykání bylo vidět herní zlepšení, které si kluci naštěstí přenesli i do sobotního mistráku. Od začátku bylo vidět, že kluci chtějí napravit vstup do sezony a vyhrát. Herní převahu se podařilo proměnit v gól cca v 25. minutě, kdy z levé strany naservíroval Honza Sus perfektní balón před prázdnou bránu Ondrovi Marušákovi a ten se nemýlil. O dalších pět minut později poslal Honza Sirový do úniku opět Ondru Marušáka a ten z hranice vápna dokázal přehodit vyběhnuvšího gólmana soupeře. Do půle ještě dokázal navýšit náskok Honza Sus.

Druhá půle už se herní převaha trochu vytratila a naopak soupeř měl o trochu víc prostoru, nicméně k vyloženým šancím to naštěstí nevešlo. Naopak Honza Olah asi v 65. minutě utekl hostující obraně a zvýšil už na 4:0. Poté už trenér trochu proházel sestavu, aby si někteří hráči odpočinuli. Zápas se už spíše dohrával.

Nakonec se tedy podařilo vytěžit z utkání veledůležité tři body. Doufejme, že se nám podařilo tímto zápasem zlomit sérii nepovedených zápasů a domácí výhru kluci potvrdí příští týden v Poděbradech!!!

Sestava:

Tomáš Hubínek

Marek Bejlovec (68. Štěpán Vojáček), Tomáš Michal, Jan Beneš, Petr Praženka

Václav Dobrý (68. Jakub Hausenblas), Jan Sirový

Ondřej Marušák (78. Lukáš Bialonczyk), Martin Koranda, Jan Sus (61. David Bartoš)

Jan Olah (78. Michael Štěpán)