První vítězství říčanského Áčka v nové sezóně

19. Září 2016

K dalšímu domácímu zápasu v tomto ročníku přijel do Říčan tým Dobrovice "B". Vzhledem k dosavadnímu vývoji sezony a i postavení soupeře v tabulce se jednalo o existenční zápas, ze kterého bylo nutné vytěžit všechny tři body. Pozitivní zprávou bylo, že už mohla nastoupit nová posila týmu Honza Sirový a na hře celého mužstva to bylo hodně znát. Bohužel jsme ale stále měli několik absencí v obraně a bylo tak nutné povolat kapitána dorostu Honzu Beneše.

Již ve středu v pohárovém utkání s Vykání bylo vidět herní zlepšení, které si kluci naštěstí přenesli i do sobotního mistráku. Od začátku bylo vidět, že kluci chtějí napravit vstup do sezony a vyhrát. Herní převahu se podařilo proměnit v gól cca v 25. minutě, kdy z levé strany naservíroval Honza Sus perfektní balón před prázdnou bránu Ondrovi Marušákovi a ten se nemýlil. O dalších pět minut později poslal Honza Sirový do úniku opět Ondru Marušáka a ten z hranice vápna dokázal přehodit vyběhnuvšího gólmana soupeře. Do půle ještě dokázal navýšit náskok Honza Sus.

Druhá půle už se herní převaha trochu vytratila a naopak soupeř měl o trochu víc prostoru, nicméně k vyloženým šancím to naštěstí nevešlo. Naopak Honza Olah asi v 65. minutě utekl hostující obraně a zvýšil už na 4:0. Poté už trenér trochu proházel sestavu, aby si někteří hráči odpočinuli. Zápas se už spíše dohrával.

Nakonec se tedy podařilo vytěžit z utkání veledůležité tři body. Doufejme, že se nám podařilo tímto zápasem zlomit sérii nepovedených zápasů a domácí výhru kluci potvrdí příští týden v Poděbradech!!!