I fotbalistům začínají prázdniny

červen 2018

Dohráno. Dobojováno. Během června se odehrály poslední mistrovské zápasy a turnaje, proběhly poslední tréninky a všichni hráči se rozloučili s fotbalovou sezonou 2017/2018. Protože v době uzávěrky Kurýra se ještě hrály poslední kola soutěží a konečné výsledky nebyly známy, hodnocení sezony ponecháme do příštího čísla.
    V červenci čekají na všechny fotbalové prázdniny. Ale ne nadlouho, protože již v srpnu začíná formou tréninků a soustředění příprava na novou sezonu, ve které se budeme snažit uspět co nejlépe. První mistrovské zápasy krajského přeboru startují pro naše žáky a dorostence již na konci srpna, tak nám přijďte fandit..

    V srpnu proběhne na fotbalovém hřišti velký mládežnický fotbalový svátek, kdy se bude konat již 15. ročník Memoriálu Miroslava Šafaříka. Do Říčan se v sobotu 18.8. opět sjedou  oddíly přípravek předních ligových klubů z celé republiky, aby si společně s fanoušky užily celý den fotbalových zápasů.. Tento celostátní turnaj se stal již velkou tradicí a „Šáfa“, který zasvětil velkou část svého života výchově fotbalové mládeže, by měl jistě velkou radost.
   Jsme klub, ve kterém v podmínkách malého města fungují soutěžní mládežnická mužstva všech fotbalových kategorií. Od nejmladšího oddílu fotbalové školičky až po oddíl staršího dorostu. Oddíly dětských kategorií hrají oficiální soutěže okresního přeboru Prahy-východ, žákovské a dorostenecké oddíly dokonce krajský přebor Středočeského kraje. A to v dnešních podmínkách není málo. Cílem naší práce je tento stav udržet i v budoucnu. Není to jednoduché, jde o velmi složitou, výchovnou práci s mládeží. A za to, že se to daří, patří velký dík a uznání všem trenérům, vedoucím, ale i rodičům, kteří s námi spolupracují. Děkujeme Městu Říčany za poskytnutou dotaci na provoz klubu ve výši 228.250,- Kč, děkujeme sponzorům a všem, kteří mají zájem a ochotu nám v našem snažení jakoukoli formou pomáhat.

Krásné prázdniny a na shledanou v nové sezoně 2018/2019.