Výborná sezona 2015/2016

20. červen 2016

Uplynulá  sezona 2015 - 16 se našemu fotbalovému klubu FK Říčany  velmi vydařila, neboť  v sezoně 2015-16 se naše tři mužstva umístila na medailových příčkách tabulky.  „A“ mužstvo FK Říčany získalo ve  I.B třídě Středočeského kraje celkem  58 bodů  a vstřelilo  84 branek, což je nejvíce ze  všech mužstev v  krajských soutěží dospělých a obsadilo celkově třetí místo, což znamená postup do I.A třídy Středočeského kraje . Naše mužstvo pod vedením trenéra Zdeňka Andrlíka předvádělo celou sezonu  pěkný útočný fotbal, který se musel všem přítomným divákům líbit.  Nejvíce branek vstřelili útočníci Jan Sus a Jan Olah.  Věříme, že ve vyšší soutěží budeme hrát důstojnou roli.

Stejnou spokojenost máme také s naším starším dorostem, který po letním postupu do krajského přeboru hrál play-off o přeborníka kraje a nakonec skončil na třetím místě.  Na tomto mužstvu se projevuje dlouhodobá trenérská práce Jakuba Mareše a jeho spolupracovníků, kteří dostali tento tým na velmi dobrou úroveň. Také mužstvo mladšího dorostu, které je pravidelně doplňováno staršími žáky, obsadilo v krajském přeboru velmi pěkné 7.místo.

Starší žáci se  pod vedením Jaromíra Ferkla v krajském přeboru také neztratili a jejich 7.místo je také velmi pěkný výsledek, především s ohledem na budoucnost tohoto mužstva. Příjemným překvapením je ale 2.místo  mladších žáků v krajském přeboru, kde trenér Jan Sus dokázal s velmi mladým mužstvem své kategorie dosáhnot tohoto vynikajícího úspěchu.

Chtěl bych také tímto poděkovat všem trenérům a vedoucím mužstev za obětavou práci, kterou odvádějí ve prospěch hráčů našeho klubu, aby se mohli neustále zlepšovat. Věřím, že letošní výborné výsledky mužstev budou pokračovat i následujícím roce, abychom všichni z FK Říčany měli radost z předváděných výkonů. Chtěl bych také poděkovat za finanční podporu našemu klubu od Města Říčany , Krajského úřadu Středočeského kraje a dalších sponzorů a dárců.

ing.Milan Čížek

předseda  FK  Říčany, spolek